Обрати сторінку
Якщо ви втратили внутрішній паспорт, або у вас його вкрали – то потрібно піти в аптеку і запастися заспокійливими засобами , бо часу піде багато. Тобто зберігаєм спокій і… лайфхачим))) щоб не витрачати 3 МІСЯЦІ на відновлення, як це вийшло у мене.

Зараз я розповім , як зробити це швидше і без лишніх проблем. Хоча  мій блог більше про фотографію, але трохи і про подорожі, а внутрішній паспорт в цьому теж задіяний. Отже у мене є 2 новини – це займе багато часу, але є і добра новина – з новим паспортом, точніше пластиковою ID-картою можна поїхати в Турцію без візи і закордонного паспорту на 90 днів на протязі 180 днів вже з літа 2017року.

Паперові паспорти вже не видають , а роблять тільки біометричні ID-карти. Отже при втраті паспорта потрібно зробити наступне:

 Крок 1 . Піти в районний відділ поліції і написати заяву про втрату/або викрадення паспорту. Можна просто подзвонити в поліцію на 102 і вони самі виїдуть до вас, щоб написати заяву, де вказуються дата, місце і всі деталі втрати паспорту.

Все це робиться в тому місці(районі) де ви втратили або у вас вкрали паспорт. Співробітники поліції все це опишуть, а ви підпишете , що все вірно. Йти одразу в паспортний стіл без цієї заяви не має сенсу, бо там приймають тільки з цим папером і ніяк інакше. До того ж саме заява в поліцію вирішує проблему , якщо на втрачений паспорт шахраї оформлять кредит.

Через 10 днів поліція повинна видати вам відповідь на заяву, що все перевірено , документ не знайдений.  Щоб діло йшло швидше – потрібно їм самостійно дзвонити, можна своєму дільничому,  щоб він пояснив де можна забрати цю відповідь.

І майте на увазі, цю відповідь видають в кабінеті Районного Відділу ВС , котрий працює по годині у вівторок і четверг (як це було у мене).     В Інтернеті рекомендують казати, що паспорт вкрали, щоб не платити штраф 54 грн -але поліція не дуже хоче відкривати кримінальну справу через викрадення, до того ж потрібно буде давати заяву в Урядовий кур’єр, що паспорт вкрали і він не дійсний, безкоштовна черга довга, а за платне оголошення теж потрібно платити- вирішуйте самі. 

При всіх маніпуляціях по відновленню паспорта необхідно мати при собі ОРИГІНАЛИ свідоцтва про народження або закордонного паспорт

Крок 2 . З паперами від поліції потрібно прийти  в Центр надання адміністративних послуг, щоб отримати довідку про реєстрацію (прописку). Раніше це була форма 3 і видавали її в ЖЕКу за 5 хвилин, а тепер вам буде потрібно чекати  близько 3 ТИЖНІВ на смс з Центру, що ця довідка готова (від 21 до 30 днів). 

Крок 3. Щоб не витрачати час дарма записуємось в електронну чергу в паспортний стілі. Це можна зробити 2- ма способами : -самостійно на сайті державної міграційної служби записатись  тут можливо через 2 ТИЖНІ, черга відкривається о 00.00 кожного дня, там буде близько 24 місць .;   – в самому ОВІРі, де спеціально навчена людина візьме з вас оплату мита і видасть талончик електронної черги – через МІСЯЦЬ з ним можна прийти на подачу документів.

Також можна прийти десь о 6 ранку під цей чудовий заклад і записатись в живу чергу, щоб отримати талончик на цей же день, або почекати весь день в черзі , щоб зайти замість тих , хто не прийшов з талончиками – є табло з номерами і оголошується , хто може заходити.   Крок 4 .Через 3 тижні я отримав смс з Центру надання адміністративних послуг і забравши там довідку про реєстрацію і довідку , що за втрату паспорта мені не потрібно платити штраф я  тут роздрукував квитанцію про сплату держмита на 279 грн і оплатив його в банку + 10 грн за проведення оплати.

Там мені пояснили цікаву фішку- якщо я передумаю , або строки зміняться я ці кошти зможу повернути собі, а якщо оплачу це ж мито в терміналі ОВІРа – гроші не поверну, бо такої процедури у них не має. Таке буває, коли приходять підлітки 16-ти років і оплативши мито, чують що талончик буде через місяць, трохи офігівають і уходять.

До речі перевірити стан виготовлення паспорту можна тут , на сайті міграційної служби.

В ОВІР я приніс : а) папери з поліції(постанова про закриття кримінальної справи через втрату паспорта) ;

б) оригінал свідоцтва про народження  (+закордонний паспорт, на всяк випадок);   в) довідку про реєстрацію;

г) квитанції про сплату мита 34 грн + 279 грн.

В ОВІРі мене сфотографували, зняли відбитки вказівних пальців і зробили цифровий підпис. А також зробили тимчасове посвідчення особи ( лист а4 з цифровим фото, данними втраченого паспорту і печаткою).

Крок 5 . Отримуємо наш ID-паспорт.

Висновок : не втрачайте паспорт !)))

А якщо серйозно, підіб’ємо часові витрати на відновлення внутрішнього паспорту : -10 днів очікування довідок від поліції ( у мене вийшло 16 днів, бо я не турбував поліцію і довго шукав свого дільничого); – 3 тижні на отримання довідки про реєстрацію(прописку); – 2 тижні на спроби запису в електронну чергу і власне очікування цієї черги ( а можна було записатись через тиждень від заявки  на довідку про прописку); – 4 тижні на очікування готового ID-паспорту

Фінансова частина : 34 грн+ 279 грн мита, 10+5 грн ндс.= 328 грн.

Не знаю , чи правда, але в банку мені сказали, що в них досі немає обладнання для зчитування цих самих пластикових паспортів.

Отже, недавно я таки отримав ID-паспорт, ЮХУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!! Не пройшло і 3-х місяців)

Причому отримати його таки набагато легше, ніж податися! Я вже був підготовлений, тому прийшов під ОВІР за 30 хв до відкриття і застав чергу на квиточки в живу чергу(так черга в чергу)), десь 90 чоловік вже було. Я розговорився з однією тітонькою, вона було під номером 30 і зайняла місце ще о 7-й ранку. На моє питатння – коли ж прийшли перші номери, вона відповіла , що деякі займають ще з півночі (ті хто живе поряд). Так що майте на увазі, при плануванні походу в ОВІРю.І такі ж величезні черги є і у посередників, типу ДП “Документ

Ще місяц-два таких черг не було, сам бачив коли тільки вперше сюди приходив, все че через пору відпусток, безвіз і свіжих випускників. Так що, якщо паспорт вам не горить – приходьте восени.

Коли нарешті двері відчинились, я практично за 5 хвилин отримав готовий ID-паспорт ( в окремому кабінеті видачі внутрішніх паспортів). Від подачі документів пройшло 20 робочих днів (тобто місяць з вихідними), подавався я 16.05.2017 і отримав 14.06. хоч і держслужбовець бурчала, що я прийшов на 2 дні раніше, на картці стояла дата видачі 08.06. і дійсна вона 10 років.

На додачу я отримав виписку з реєстру – тобто прописку, на папері формату А4, яку потрібно постійно носити з біометричним ID-паспортом))))))) + відновив ідентифікаційний код (довідка платника податків, папір формату А5)- за годину в податковій службі свого району. Тобто, як носив раніше книжечку з паспортом, так і буду носити футлярчик з пластиковою карткою і двома папірцями до нього. От такі цифрові технології у нас.

Зате з цим ID-паспортом можна поїхати в Турцію без візи на 90 днів. Хоч якась розрада. А якщо втратите прописку, її можна відновити в центрі адмін.послуг, знову ж таки протягом 3-х тижнів.

Обіцяний Бонус – лайфхак : як записатися в електронну чергу. В червні  щоправда правила змінились і потрібно вводити свій мобільний і проходити тест, що ти не робот , тому на закордонний паспорт я записувався 3 тижні. Отже :

1) потрібно зайти на сторінку електронної черги .    раніше 00.00 , десь о 23.50-23.55;

2) ввести свій мобільний і пройти тест, що ти не робот (вибирати картинки або з мостами, автомобілями, дорожникими знаками чи вивісками;

3) вибрати необхідний підрозділ і послугу – ID-картку чи закордонний паспорт;

4) при виборі дати потрібно оновлюватись до 00.00 – коли сайт зависне і почнуться технічні роботи , тобто почнуть відкриватись дати. Якщо пункти 1- 4 зробити з 00.00 то система просто буде вибивати або помилку, або повідомлення, що ведуться технічні роботи.

5) вибрати свіжо відкриту дату через 2 тижні і вибрати час подачі документів, і ввести 4 останні цифри або свого паспорту, або свідоцтва про народженняі серію. Рекомендую вибирати час посередині дня, бо крайні часи будуть “виснути” і закриватись під час реестрації.

6) якщо все пройде добре, ви отримаєте смс зі своїм номером в черзі і часом подачі документів.

І ще одне, вихідні в ОВІРІ Нд-Пн і оптимально ставати в електронну чергу в ніч с понеділка на вівторок. Для запису на закордонний паспорт дорослим потрібен лише оригінал внутрішнього паспорту і оригінал ідентифікаційного номеру(+ оригінал прописки, якщо у вас ID-картка).

 

Оплата держмита за закордонний паспорт, в залежності від терміновості виготовлення можна подивитись тут.

Виготовлення за 20 робочих днів – 558 грн, 7 і 3 дні  – 811грн

 

Стосовно оплати і альтернативи Привату , є гарний варіант – називається Монобанк. Мабуть вже багато , хто про нього чув. Сервіс як приватний Приват + кешбеки.  А 50 грн кешбеку за реєстрацію я отримав одразу, при отриманні карти. Ось доречі лінк для реєстрації і безкоштовної карти https://monobank.com.ua/r/nhfZX

 

Share Button