Обрати сторінку

TFP зйомка (Time for Prints), дослівно це “час за фотографії” . Це значить , що модель взамін за витрачений на зйомку час отримує цифрові або роздруковані фотографії, а фотограф отримує матеріал для портфоліо. Кількість фото і їх формат обговорюється окремо в кожному конкретному випадку. Також може бути підписаний реліз моделі “Model relese” – це договір про дозвіл на використання фотографій. Зазвичай реліз моделі заповнюється в двух варіантах: рідною мовою моделі і на англійській.

Так як ця співпраця не має під собою комерційної основи , TFP часто сприймається, як “безкоштовне фото”. Але це не зовсім так. В даному випадку платою за роботу є результат фотосесії, як для фотографа , так і для моделі. Тому обов’язкова умова – двостороннє прагнення фотографа і моделі отримати якісні фото.

TFP зйомки використовуються для отримання нових фото в  портфоліо фотографа, моделі, візажиста, стиліста, флориста. Є безкоштовною, якщо всі учасники зйомки однаково зацікавлені в результаті і в рівних частинах приймають участь в процесі. Тобто фотограф вкладає свою майстерність, техніку і час на ретушування фото, модель – час , візажист та інші – своє вміння і витратні матеріали.

TFP зйомка є ВІДКРИТОЮ, тобто всі ГОТОВІ (оброблені) фотографії можна публікувати на сайтах виконавців і в соціальних мережах з зазначенням всіх учасників зйомки. Право на вихідні або RAW-файли зазвичай лишаються у фотографа, так як є гарантією його авторського права, якщо не зазначено інше в умовах зйомки. Більше про це в моїй статті “Чому фотографи не віддають всі фотографії”

Всі умови і нюанси зйомки обговорюються ДО зйомки і зазвичай прописуються в договорі, або рідше скріпляються усним договором чи перепискою електронною поштою.

TFP зйомку використовують як новачки, так і професійні фотографи для цікавих кадрів в своє портфоліо, якщо моделі, інтер’єри чи локація є дуже дорогими. Тобто можливо познімати весілля закордоном чи в дорогих декораціях тільки за оплачені квитки і готель, я наприклад завжди розгляну даний варіант, якщо зможу втілити своє бачення і задумки в конкретній зйомці.

Щоб зацікавити фотографа в TFP зйомці потрібно зв’язатись з ним і повідомити :

  • своє ім’я;
  • вік;
  • місто проживання;
  • свої параметри і вагу;
  • прикріплені снепи;
  • нюанси зйомки ( тобто чи знімаєтесь ню чи в білизні і т.д.)

Снепи повинні бути свіжими це необхідно, щоб фотограф бачив, так би мовити вихідний матеріал, ну або камінь для скульптури, яку він буде робити. Немає  снепів чи вони не свіжі – немає  TFP.

Снепи (або snapshots, snaps) – це певний стандартизований набір знімків, який складається мінімум з 6 фото:

а) портрет фас, портрет профіль і портрет 3/4 (3 фото);

б) в повний зріст у відкритому купальнику фас, профіль і ззаду (ще 3 фото);

Всі ці 6 фото повинні бути без макіяжу, без обробки і без явно вираженого позування (тобто вираз обличчя – більш менш спокійний, стоїмо відносно рівно, ноги разом і стоять на землі). Освітлення дуже м’яке, мінімум тіней (причому вони не глибокі, як в полудень), фон – нейтральний колір і без будь – якого малюнку.

Снепи можуть зробити : мама, тато, друг, сестра, брат, подружка, чоловік, хлопець, сусід, сусідка, бабуся, дідусь, котик, собачка, хом’ячок))) Тобто завжди можна вирішити цю задачу.

Все це необхідно, щоб фотограф підібрав певні варіанти поз, сюжетів, локацій для отримання найкращого результату. Бо в кожній конкретній ситуації все міняється в залежності від конституції тіла, ваги, шкіри, віку, форми лиця і т.д. Снепи не публікуються і зазвичай виконують ознайомчу роль. Фотограф не збоченець, просто йому потрібно визначитись з матеріалом з якого він буде робити шедевр.

Ви ж при виборі техніки тестуєте її, це теж саме, але для фотографії. Або як проби в кіно чи театрі, чи кастинг в шоу-бізнесі.

Якщо орендується студія, фототехніка, чи інтер’єри – всі зацікавлені учасники і організатори оплачують їх порівну. Але якщо є найбільш зацікавлена особа, наприклад візажисту потрібне портфоліо – чи моделі, то  він  і оплачує оренду.

Щоб отримати більше шансів згоди фотографа на TFP зйомку рекомендую ознайомитись з портфоліо фотографа, його стилем, локаціями і на основі цього скласти свію дошку настрою ( муд боард).  Moodboard – це план зйомки, яку ви хочете, наприклад : 2 фото це пози + 2 фото локація (місце зйомки), +2 фото зачіска, +2 фото макіяж, +2 фото колір фото. Дошка настрою набагато спрощує процес комунікації при генерації ідеї і збільшує вірогідність згоди роботи фотографа, візажиста, моделі і т.д. Moodboard є основою для складання бріфа і/чи референса зйомки, але це тема окремої статті.

А якщо хочете підняти свій рівень фотографування самі то у мене є 19 фото фішок , щоб знімати якісно на смартфон чи мильницю, вже завтра !  і міні-фотокурс з КенонВоркшопів

 

Висновки:

Щоб отримати чудові і незвичні фото потрібно – визначитись з візуалізацією зйомки на дошці настрою, зробити снепи і проглянувши портфоліо фотографа зв’язатись з ним для обговореня  TFP зйомки та ідеї фотосесії.

 

І наостанок, TFP зйомка НЕ може бути закритою, тобто НЕ ДЛЯ ПУБЛІКАЦІЙ в портфоліо і соцмережах. Інакше це буде ЗАКРИТА зйомка, яка завжди є оплачуваною. Стосовно заборони зйомок і публікацій є чудова стаття. Якщо Ви вибрали мене своїм фотографом і ми визначились з ідеєю зйомки і датою – ВИ ПІДТВЕРДЖУЄТЕ  готовність працювати зі мною і  згодні на умови, описані вище.Якщо виникли питання, можете подзвонити на  гарячу лінію фотографа +38095 723 02 13 і уточнити всі деталі

Всім чудових фотографій і побачимось на зйомці)

#Коли Шедевр Це Ти  + #Мрій і дій

 

 

 

 

 

Share Button