Обрати сторінку

Нещодавно я відвідав конференцію для фотографів Photostady 2.0 , де я був за лаштунками і дізнвся багато цікавого і корисного. На конференції виступало багато весільних фотографів , але й багато було інформації про своє просування, CEO , партизанський маркетинг , кольорокорекцію, емоційні і нестардатні фото і про натхнення.


Також я зустрів добру знайому зі Львова-Олену Кравцову, з якою познайомився на курсі з побудови сайтів і ведення блогу. І також поюзав фішай Сanon 8-15mm fisheye (дякуючи компанії Кенон Українаі їхній чудовій команді).

Організував цю конференцію Юрій Стахов, фотограф і засновник фотошколи Photostady.Me, з яким я познайомився на майстер класах Canon. Він дуже цікаво розповідав про просування фотографів, створення вау-ефекту, про натхнення і маркетинг.

Найцікавіше я виділив таке:
-потрібно виділятися поміж інших фотографів, портфоліо і сайтів;
-жорстко планувати цілі і виконувати їх згідно плану;
-що розмістиш в своє портфоліо , те й і прийде;
-фото потрібно друкувати самому для клієнтів і віддавати їх в гарній і креативній упаковці, такій як дерев’яні футляри, фотокниги, незвичайні флешки і забути про файлообмінники;
-продакшин фото краще робити при світлі лампи імітатор D50 і стіна за монітором повинна бути сірого кольору, бо це сильно впливає на кінцевий результат;
– такі інструменти як інстаграм і ютуб є необхідністю в просуванні фотографів;
-для виходу на закордонні ринки потрібна кількість підписників в інстаграмі від 50К;
-необхідне або дуже гарне портфоліо на українських локаціях або гарні фото на закордонних локаціях;
-найлегще залучати закордоном пари з україно і російськомовної діаспори або зі змішаних шлюбів;

-не переводити клієнтів із соціальних мереж на сайт, це можна робити і в соціальних мережах, головне мати гарне портфоліо там же;
-необхідно запалювати емоціями клієнтів, для цього брати колонки і ставити їм музику і допомагати створювати позитивну атмосферу під час зйомки і не обривати її зміною локації чи “стоп знято”;
-треба зробити такі фото , щоб людина і через 20 років згадувала цей день, а не шаблонні пози в кадрі, які є у всіх фотографів.

Тобто робити людей щасливими і ловити ці миті на камеру, виділятись серед інших і професійно рости.

А  ось і бонус : це кілька чек-листів від Юрія Стахова для весільних і не тільки, фотографів по оформленню портфоліо, питання клієнтам і оформлення публічних сторінок фотографа в соціальних мережах :

Також , я вважаю вам буде цікаво почитати міні- фотокурс від компанії Canon, про вибір техніки, режисуру кадрів, переговорів з клієнтами і просуванню себе в соцмережах ось тут.

Share Button